Az első lépések: Mindenek előtt el kell dönteni, hogy mire is szeretnénk használni az adott pálcát, és erre számunkra mi is lenne az ideális megoldás, talán ez a legnehezebb. Ezt követi az anyagok beszerzése (az interneten keresztül gyakorlatilag bármihez hozzá lehet már jutni), majd az építés folyamatának gondos utána olvasása, megtervezése következik.
En így döntöttem: Kimondottan kispatakos célra egy könnyű lágy, rövid botot szerettem volna: 6’6” #2-es üvegszál bottest.
Amerikából jött, a megrendelést követően 5 nap múlva már csöngetett a postás.
A gyártópad alapanyagait az egyik hobby áruházból szereztem be: Polcdeszka, szárnyas-, és körmös anya, alátét, menetelt szár, alucső, fa tipli, öntapadós posztó, lakk, ecset, ragasztó.
Miután megkerestem a bot gerincét és kijelöltem a gyűrűk helyét, rögzítésre került az olajfabetétes orsótartó, majd a parafa nyél.
Ezt követi a gyűrűk bandázsolása, ízlés szerint:
Az utolsó lépés a feliratozás, és a cérna epoxy –val történő rögzítése. A ragasztót mindenféleképpen forgás közben hordjuk fel a botrra és így is hagyjuk megkötni különbben megfolyik. Én erre a célra egy mikró motorjából készítettem egy forgató szerkezetet.
Íme a kész pálcáról néhány fotó:
Eti
no akkor megtanulnék írni helyesen:D
VálaszTörlésigazán szép lett! én nem mernék belevágni egy ilyenbe az tuti :D
a teszt mikor lesz?
Kösz... valamikor jövő héten érkezik a madzag és orsó,...az után meg Eger patak
VálaszTörlésEti
Hello!
VálaszTörlésElőször is gratulálok a bothoz, nagyon szép lett.
És azt szeretném kérdezni, hogy ha veszek egy kész gyári legyező botot, akkor milyen festékkel lehetne befesteni, hogy ne változzon a hajlékonysága, súlya stb...?
szia!
VálaszTörlésköszönjük a gratulációkat. a készítő téli álmot alszik, így én válaszolnék, ha nem gáz.
utólagos festés? hát nem tudom. legjobb tudásom szerint a botok testét (blank) általában a gyárban színezik meg, tehát te kérheted milyen színűt kapj. második megoldás nyersen kapod a cuccot és te színezel.
az utólagos színezéssel az a gond, hogy egy már lakkozott felületre kerül a festék, és erre még lakkrétegek kellenek, ami véleményem szerint nem sok jót tesz a botnak. a lakkréteget eltávolítani szinte lehetetlen a bottest sérülése nélkül. ajánlom esetleg okosabbakat is kérdezz meg a dologban itt: http://www.ceeff.com/forum/botok/botepites-rodbuilding
remélem tudtam segíteni.
üdv:mada
Köszönöm a választ
VálaszTörlés